Ласкаво просимо! Ви можете увійти або створити обліковий запис.

Переваги електричного опалення

Переваги електричного опалення

Переваги електричного опалення

Переваги електричного опалення

Питання комунальних послуг та їх оплати стосується кожного, незалежно від спеціалізації. Не важливо, центральне опалення, пічне чи газове, існують ті чи інші нюанси, що постійно викликають незадоволення користувачів.

Кожен намагається по максимуму скоротити витрати, або економлячи на існуючій системі опалення, або змінюючи її на більш сучасну. Ось і доводиться вибирати.

Ми впевнені, що електроопалення - це краще, ми стверджуємо, що за електроопаленням - майбутнє. І зараз ви у цьому переконаєтесь.
Так що ж ми маємо?

Картина в країні не райдужна. Стан теплоцентралей сьогодні просто плачевний, вони не можуть забезпечити нормального теплопостачання. Вартість ЦО щорічно збільшується. Перспективи в нього просто немає.

Є старе добре пічне опалення і нові твердопаливні котли... Та Господь із ними, незручностями у використанні, трудомісткістю, інертністю цієї системи опалення, необхідністю постійного контролю й окремого приміщення для зберігання палива... Але ж як при пенсії у 1 300 гривень і наших зарплатах можна віддати мінімум 2 000 - 2 500 гривень лише за машину дров?!

Що ж стосується газу, при його дещо оманливій дешевизні, якість уже сьогодні, м'яко кажучи, просто незадовільна. Ціни ростуть як на дріжджах, і впливати на це ми не в змозі. До того ж, для багатьох населених пунктів голубе паливо ніколи не стане доступним.


Вітер змін - газове лобі сходить нанівець

Україна має два власних джерела енергії - вугілля й уран. Уже сьогодні вона виробляє 58% електроенергії на атомних станціях й займає 3 місце в світі по її споживанню на душу населення.

Наша країна приречена на успіх в динамічному впровадженні електротехнологій в опаленні, освоєнні внутрішнього ринку, адже сьогодні на електричне опалення використовується лише 1% електроенергії.

Забудьте про газ для опалення!

Україна більше не буде будувати свою енергетичну політику на імпортованому джерелі, втрачаючи зарубіжні ринки збуту електроенергії! Так, колись, в СРСР, електроопалення було майже заборонено, інженерів виховували з думкою про відсутність альтернативи газу. Деякі (на щастя, їх залишились одиниці) технічні спеціалісти досі дивуються словосполученню «електричне опалення».

Але ситуація кардинально змінилась. Газ у всьому цивілізованому світі використовується як сировина для промисловості, а не як джерело енергії для обігріву приміщень.

Він вичерпується, він дорожчає! І темпи підвищення ціни на газ значно перевищують ціни на електроенергію. Ці дані вперше були оприлюднені в матеріалах Інституту прогнозування розвитку економіки ще в 2000-му році. Істинність частини прогнозів життя уже підтвердило, є побоювання, що й інші стануть реальністю.

До речі, наш уряд, незважаючи на періодичну інертність, все ж узяв курс на енергозбереження і впровадження альтернативних джерел енергії, що генерують саме електроенергію.

Панове, нам і карти до рук!
Світові тенденції

Погляньте довкола - в усьому світі тільки й говорять про енергозбереження!

Планета прагне до максимального використання екологічно чистих і недорогих відновлюваних джерел енергії (геліо-, вітро- і гідроенергетика), і це НЕЗВОРОТНІЙ процес.

Ще б пак, набагато ефективніше вкласти прогнозовані кошти в альтернативну енергетику, ніж шукати нові родовища газу, урану, нафти.
Світ зробив вибір.

За даними експертів, у розвинених країнах спостерігається значне споживання електроенергії для опалювальних цілей (з метою електроопалення). За статистикою, у Франції електроопаленням обладнано близько 40% усіх будівель, в Іспанії й Фінляндії - 30%, в Норвегії - відомому світовому виробнику й постачальнику газу - більше 80%.

В 2010 році альтернативна енергетика стала одним із напрямків світової економіки, що особливо стрімко розвиваються. Тільки за один рік в усьому світі в неї було інвестовано майже 250 мільярдів доларів.

В Європі 60% нових установок прийшлися саме на долю відновлюваних джерел енергії.
У США ця цифра становить 50%.

У Фінляндії впритул підійшли до завдання покращення екології й збільшення використання відновлюваних джерел енергії, в одну мить зводячи «пасивні» будинки.

Швеція перевела на «чисті» ресурси 51% економіки. Данія з одного тільки вітру отримує 25% всього струму.

Після 2012 року країни Євросоюзу почнуть масово будувати «пасивні» будинки, після 2015 - «нульові» будинки, а з 2025 - будинки «плюс-енергії».

Список можна продовжувати і далі. Державні програми всіх країн направлені на енергоефективність!
А ми?

Не будемо штучно зменшувати свої можливості. Так, у чомусь Україна пасе задніх, але ніхто ж не стверджує, що ми стоїмо на місці!

В 2001 році Президент України в своєму посланні до Верховної Ради «Енергозабезпечення економіки України й енергозбереження» чітко окреслив завдання, котрі необхідно виконати задля збереження енергетичної безпеки та суверенітету України. В цьому документі вказано, що потрібно терміново зменшити споживання газу й одночасно поступово переходити на вугілля. А збільшення обсягу споживання вугілля , як ви розумієте, - це однозначно його використання для виробництва електроенергії.

В березні 2006 року Кабінет Міністрів країни схвалив Енергетичну стратегію України на період до 2030 року. В документі відмічається, що однією з основних складових добробуту в цивілізованих країнах є забезпечення громадян теплом і електроенергією.

В липні 2010 року уряд вдруге переглянув «Державну цільову економічну програму енергоефективності на 2010-2015 роки» та збільшив фінансування проекту з 285 до 360 мільярдів грн. Головна мета - сприяння розвитку виробництва енергоносіїв із поновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива. Було додано пункт про будівництво сонячних установок для виробництва електроенергії, пристанційних вузлів і підстанцій для підключення об'єктів, що виробляють електроенергію саме з поновлюваних джерел.

Міжнародний банк реконструкції та розвитку надав Україні кредит у розмірі 200 мільйонів євро на розвиток альтернативної енергетики.

Звичайно, скептики пригадають про десятки подібних нереалізованих державних проектів.

Але якщо раніше влада приділяла недостатньо уваги цьому питанню, то зараз (треба віддати їй належне) проявляється жива цікавість, обговорюється питання доцільності установки систем електроопалення на бюджетних об'єктах (школах, дитячих садках, лікарнях) та приймаються позитивні рішення. Державна підтримка - це дуже важливо. Багато країн вже це зрозуміли й активно використовують її, вводячи пільги й субсидії для населення.

Не відстає й Україна. Наприклад, в окремих регіонах надаються кредити фізичним особам на заходи, пов'язані з енергозбереженням: утеплення приміщень, установку енергозберігаючого електроопалення.
Підведемо підсумки

Електричні обігрівачі уже давно використовуються в багатьох квартирах, будинках, офісах. На ринку існує величезний вибір систем електроопалення різної потужності як закордонного, так і вітчизняного виробництва. Вони вже зайняли свою (зверніть увагу - далеко не маленьку) нішу на ринку країни.

Просто неможливо сперечатися з тим, що електричне опалення:
набагато дешевше від газового при покупці і в монтажу;
безпечне в експлуатації, не створює аварійних ситуацій;
набагато екологічніше;
не потребує профілактичного обслуговування;
більш універсальне (можна встановити де завгодно, де є джерело електроенергії, не залежить від теплотрас);
значно вигідне доповнення до ЦО в будь-яких приміщеннях.

Нам поталанило: Україна має величезні можливості для використання альтернативних джерел енергії й безпрецедентні ресурси біопалива.
 

http://www.uden-s.ua/ua/ob_otoplenii/elektricheskoe_otoplenie/