Ласкаво просимо! Ви можете увійти або створити обліковий запис.

Вуличне освітлення на дачі: поради, рекомендації

Вуличне освітлення на дачі: поради, рекомендації

Вуличне освітлення на дачі: поради, рекомендації

Вуличне освітлення на дачі: поради, рекомендації
Створюючи на заміській ділянці затишні куточки, будуючи ажурні альтанки і розбиваючи клумби з рідкісними квітами, подумайте відразу про те, як всю цю красу ви будете освітлювати ввечері. Для кожного місця потрібні свої світильники.

В'їзд і вхід в будинок. Тут найкраще встановити високі (2-3 м) торшерні світильники для більшого покриття площі світлом.

Сходи. Тут світильники великої потужності не потрібні - важливо, щоб сходини не тонули в темряві. Підходять невисокі або настінні світильники - якщо сходи, наприклад, розташовується уздовж стіни будинку. Також можна освітлювати сходи малопотужними лампами, вбудованими в ступені.

Під'їзди та доріжки. Вони також не повинні освітлюватися дуже яскраво: досить, якщо лампи будуть освічувати напрямок доріжки. Тут найчастіше використовуються низькі садові стовпчики (50-100 см). Лампи повинні бути забезпечені козирками або растрами, які направляють світло вниз, не засліплюючи перехожих. Добре виглядають вбудовані в покриття спеціальні плоскі світильники - по ним можна ходити і їздити.

Альтанки та тераси. Тут лампи зазвичай встановлюються високо, щоб світло, падаючи зверху, розсіювало темряву. Для створення романтичної обстановки можна використовувати настінні світильники невеликої потужності.

Рослини. Багаторічники і однорічники варто підсвічувати тільки в момент цвітіння. Для цього гарні переносні світильники. Постійні лампи краще встановлювати там, де ми хочемо особливо виділити декоративні дерева і кущі, які мають цікаву форму. Низькорослі рослини (до 1 м) краще освітлювати зверху. Лампи повинні бути прикриті таким чином, щоб світло падало вниз і в сторони. Дерева і кущі вище 1 м краще освітлювати рефлекторами, встановленими під їх кронами. Цікавого ефекту можна домогтися, освітлюючи плоский фон, на якому буде виділятися темний силует дерева або скульптури.

Заощаджуємо

Можна економити електроенергію, використовуючи різні вимикачі:

таймер  - у встановленому всередині будинку таймері програмується час включення і виключення всіх або окремих світильників
датчик рівня освітленості - він включає світильники з настанням сутінків і вимикає, коли розвидниться
датчик руху - включає світильники, коли хтось проходить повз них. Встановлюється поруч з хвірткою або вхідними дверима.