Ласкаво просимо! Ви можете увійти або створити обліковий запис.

Тривалість терміну служби світлодіодної лампи

Тривалість терміну служби світлодіодної лампи

Тривалість терміну служби світлодіодної лампи

Тривалість терміну служби світлодіодної лампи у разі рівних інших умов може визначатися тільки рівнем якості електричних компонентів, що використовуються при виготовленні лампи, а також залежить від терміну служби світлодіодів.


 

Від чого залежить термін служби світлодіодних ламп
Що ж слід розуміти під «терміном служби». У першу чергу, це можливість світлодіодів зберігати свої характеристики з плином часу. Споживачі першу чергу звертають увагу на збереження такого показника, як «світловий потік». Абсолютно очевидним фактом є те, що з плином часу він погіршується.


 

Ті, хто мають основні пізнання в області технічної електроніки, напевно знають, що основний фактор, який впливає на зміну показників продуктивності напівпровідникового пристрою, це температура, що у випадку з лампами не є винятком.


 

У процесі роботи світлодіоди нагріваються, так як не вся електроенергія поставляється до світлодіоду, виділяється у формі світла. Деякий її кількість трансформується в тепло (у світлодіодних лампах цей процес, звичайно, набагато більш слабкий порівняно з лампами розжарювання). Це є причиною нагріву, як світлодіода, так і області, в якій відбувається рекомбінація.


 

Занадто високий нагрів може привести до ослаблення концентрації основних носіїв у напівпровідниковому переході і стає причиною погіршення характеристик, що в свою чергу може спричинити тепловий пробій. Якщо тепло не відводиться, то нагрівається напівпровідниковий перехід викликає зміни характеристик кристала, що, в кінцевому підсумку, може призвести до виходу світлодіода з ладу.


 

Тому дуже важливим є суворий контроль кількості тепла та забезпечення ефективного відведення тепла.
Заявлений термін служби світлодіодних ламп (30, 50 або 100 тис. годин) залежить саме від наявності в конструкції лампи системи теплотвода, яка ефективно працює.


 

Слід зазначити, що складність створення компактного і ефективного типу системи теплотвода, є стримуючим фактором виробництва світлодіодних ламп, які могли б стати аналогами ламп розжарювання.
Світлодіодні лампи, потужність яких становить 6-7 Вт, і які є аналогами 75-ватних ламп розжарювання мають досить великі розміри за рахунок необхідності установки великого розміру системи відводу тепла, які мають достатньо складний механізм виведення тепла в атмосферу за рахунок використання безлічі технічних прийомів і компонентів.


 

В якості головного компонента таких систем відведення тепла в світлодіодним лампі використовується алюмінієвий радіатор, який зазвичай добре розташовується в габаритах лампи.


 

Однак слід враховувати, що присутність атмосферного радіатора є обов'язковим, але, на жаль, не достатньою, так як тепло має подолати «теплові бар'єри», включаючи тепловідвід корпусу, друковану плату та ін, і тільки потім досягти атмосферного «радіатора».


 

Тим часом, саме наявність або відсутність системи ефективного тепловідведення є головною причиною цінової різниці світлодіодних ламп, а не тільки залежить від бренду, виробника і типу використаних світлодіодів.
Тому в процесі вибору світлодіодних ламп необхідно звертати увагу на присутність системи ефективного тепловідведення.


 

Правила експлуатації світлодіодних ламп
Сучасні світлодіодні лампи є складним електронним пристроєм, який вимагає дбайливого поводження в процесі експлуатації.
Слід зазначити, що світлодіодні лампи заводського виробництва ремонту не підлягають, тому, щоб не допускати нещасних випадків такі лампи не можна розбирати лампи, а також встановлювати і виймати лампу, що не відключаючи електрику.


 

Для збільшення надійності і продовження терміну експлуатації необхідно регулярно проводити огляд експлуатованих лампу з метою виявлення забруднень, механічних пошкоджень, а також для проведення оцінки їх працездатності.


 

Дотримання цих нескладних правил забезпечить використання повного потенціалу світлодіодних ламп, заявленого виробником, а також забезпечить комфортне освітлення приміщень протягом усього терміну експлуатації.